Skip to content

Aplikacja „There You AR” na iOS – Moje pierwsze doświadczenia z rozszerzoną rzeczywistością

Wyobraź sobie, że granice między światem realnym a wirtualnym po prostu nie istnieją. Z iPhonem i iPadem te doświadczenia są nie tylko możliwe. Są na wyciągnięcie ręki. Rozszerzona rzeczywistość to innowacyjne zastosowanie technologii, które zmienia sposób, w jaki pracujesz, uczysz się, bawisz i łączysz ze swoim otoczeniem. Dzięki technologii wirtualne staje się realne.*

„There You AR” to mój pierwszy wspólny projekt aplikacji mobilnej, który wykonałem wraz z moim kolegą z pracy Vladem Kostenko. Oboje byliśmy głodni nowych doświadczeń w dziedzinie aplikacji dla iOS, i jak tylko Apple potwierdziło, podczas prezentacji systemu iOS11 na WWDC 2017, że nowym nurtem rozwoju systemu jest właśnie rozszerzona rzeczywistość to od razu wiedzieliśmy, że chcemy być jego częścią.

Aplikacja There You AR, jest koncepcyjnie bardzo prostą aplikacją. W kilku prostych zdaniach można ją opisać tak.

Znajdź na mapie punkt np. twoje miejsce pracy, szkołę twojego dziecka, czy zaparkowany samochód i następnie zapisz go w postaci pinezki. Od teraz każdy zapisany obiekt na mapie możesz  zlokalizować w dwojaki sposób. Albo tradycyjnie na mapie jako pinezka lub wybierając z listy tryb rozszerzonej rzeczywistości, który za pomocą kamery w telefonie niczym kompas wskażę Ci w którą stronę świata znajduje się miejsce, które chcesz zlokalizować.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W najbliższym czasie aplikacja otrzyma dodatkowe funkcjonalności takie jak:

  • Wyszukiwanie lokalizacji po wpisanym adresie.
  • Możliwość przeglądania wielu zaznaczonych pozycji jednocześnie.
  • Tryb split view (Mapa + Kamera na jednym ekranie)
  • Wsparcie dla iPada
  • I pewnie wiele innych udogodnień, które zrodzą się podczas rozwoju tej aplikacji.

 

Aplikację można pobrać bezpośrednio pod tym linkiem w AppStore 

Koszt aplikacji:  4.99 PLN

——–

* Powyższy cytat pochodzi ze strony Apple, w dziale poświeconym rozszerzonej rzeczywistości.