Skip to content

Silikonowe etui do iPhone’a 6s – (pomarańczowe)

Podczas niedawnej premiery iPhone’a 6s, Apple zaprezentowało również nowe wersje kolorystyczne dla swoich etui. Osobiście skusiła mnie wersja pomarańczowa, więc jeśli zastanawiasz się na jej zakupem, to sprawdź jak ten kolor prezentuje się choćby w porównaniu do koloru czerwonego z mojego smart cover’a na iPadzie.

Etui na telefonie wygląda na prawdę dobrze. Kolory na obu urządzeniach stosunkowo różnią się od siebie, choć w słabym oświetleniu wcale nie jest to takie oczywiste. Takie samo wrażenie odnoszę porównując czerwone oraz pomarańczowe paski z Apple Watch’y. No chyba, że ze mną jest coś nie tak ;)

Modele silikownowe zostały wycenione na kwotę 149 złotych i może nie jest ono najtańsze na rynku ale tak zwane „plecki” od innych producentów potrafią być dużo również dużo droższe. Z racji tego, że posiadałem wiele innych modeli takich marek jak iLuv, Spigen, Native Union, Belkin, Element Case czy , to muszę przyznać, że to od Apple’a jest niesamowicie miłe w dotyku a „meszek” jakim jest wyścielona wewnętrzna część etui, powoduje u mnie spokój przed obawą, że coś się dostanie pomiędzy etui a telefon, jak to niestety często bywa w innych u konkurencji…  2

Niestety nie mam zdjęcia, ale udało mi się dostrzec, że wcześniejsze modele tych etui dla iPhone’a 6, są minimalnie mniejsze. Widać to było choćby po samym rancie oddzielającym ekran telefonu od podłoża w momencie kiedy skierujemy nasze urządzenie do dołu, co wskazywało by na to, że Apple wzięło pod uwagę minimalnie większe rozmiary „6-eski”.  Na szczęście komfort ich trzymania w ręku, nie uległ zmianie. Przynajmniej u mnie.

3

Ważna kwestią jest również to, że w tym etui nie mamy żadnego problemu z podłączeniem stacji dokujących czy kabli od innych producentów. Osobiście w domu używam Belkinowskiego dock’a i telefon wraz z etui po prostu pasuje a to wszystko dzięki sporemu wycięciu w dolnej części etui. Jest to duży plus w porównaniu do etui Apple dedykowanych dla iPhone’a 5s, gdzie ciężko było gdziekolwiek go podłączyć. A jeśli ktoś korzysta w samochodzie z  genialnego uchwytu Kenu, to również informuję, że wszystko pasuje jak ulał ;)

1

Jeśli chodzi o wady, to po niecałym tygodniu używania, jak na razie takowych brak. Jedynie do czego mogę się przyczepić to do przywierania drobnych paproszków z jeansowych kieszeń, ale to jest na prawdę drobnostka ;)

Etui jak na razie nie znalazłem u żadnego Polskiego resellera w tym kolorze, więc zamawiałem je bezpośrednio ze strony Apple.com. Czas dostawy to w moim przypadku 5 dni. Not bad.