Skip to content

iPhone 6s – Moje pierwsze wrażenia.

W tym roku premiera nowych iPhone’ów na Polskim rynku wypadła 9 Października, czyli dwa tygodnie od światowego debiutu. Niby tylko dwa tygodnie różnicy, jednak nadal jest to świetna okazja do szybkiego zarobku, kupując telefony zza Odry a następnie wystawiając je na naszych rodzimych portalach aukcyjnych. Niech ktoś mi powie, że Apple się kończy :)

Osobiście na swoją sztukę wyczekałem do Polskiej premiery, ponieważ tym razem nie miałem zamiaru sięgać aż tak głęboko do portfela zważywszy na fakt, że interesował mnie tylko i wyłącznie iPhone 6s 64GB a do tanich on niestety nie należy (3699PLN), a to już nie jest 3399PLN czyli tyle ile było w momencie pojawienia iPhone’a 6 w wersji 64GB.

Kolor jaki wybrać tym razem ??

Wszystkie moje poprzednie iPhony były w kolorze czarnym a w zasadzie lepiej było by to określić ciemnym z uwagi na kolor „Gwiezdna Szarość” od modelu iP 5s, choć małym wyjątkiem była „Piątka” gdzie porwałem się na szałowy biały kolor wtedy jeszcze tak luksusowo określany przez małą dostępność oraz dlatego, że iPhone 5 w wersji czarnej miał problemy z anodyzowanym „amelinium” ;). I teraz znów poczułem ochotę na powrót do białej wersji ale pod żadnym warunkiem nie w wersjach Gold czy Rose Gold. Niby przód mają tak samo biały, ale ten tył……to nie dla mnie chyba :).

I wiecie co ? Poszedłem do iSpot-u, do swoich dobrych znajomych i mówią mi „Sorry Bartek ale jak chcesz wersje 64GB to od ręki albo Space Gray, albo 16GB Silver”. I tak oto znów posiadam „węgielek”….no cóż, kolejkny ajFon na pewno będzie już w innym kolorze, choćbym nie wiem co !!!

Pamięć 16, 64 czy 128GB ??

Wiecie już, że zakupiłem wersje 64GB, ale dlaczego nie mniejszą albo większą? Wszystkie moje poprzednie modele posiadałem w wersji podstawowej i niestety muszę przyznać, że w iP6 po 2-3 miesiącach od premiery, tak mi zaczęło doskwierać brak miejsca w urządzeniu, że pogoniłem 16-tke i skusiłem się na wersję 64GB i  dopiero wtedy złapałem głęboki oddech, niczym astmatyk po zaczerpnięciu symbicort’u ;)

Od ręki odpadły problemy typu, brak możliwości aktualizacji systemu, z racji potrzeby rezerwacji 3-4GB, które były już na wagę złota, czy bardziej przyziemne problemy typu brak miejsca na nowe zdjęcia, które z roku na rok wykonuję coraz intensywniej. Pomijam już setki maili z załącznikami nabijającymi megabajty w ekspresowym tempie.

A dlaczego nie 128GB ? Odpowiedź jest prosta, skoro w  iPhone 6 64B nie zbliżyłem się do 80% pojemności, to znaczy, że i w tym modelu powinno wystarczyć w moim przypadku.

Co iPhone 6s może zaoferować komuś kto posiadał iPhone’a 6 ?

O ile w danej chwili posiadasz iPhone’a 4/4S/5/5s to zmiana na 6-eske powinna dostarczyć ochów i achów pod każdym kątem, to o tyle już przy tej zmianie z iP6 na iP6s nie jest do końca taką terapią szokową, ponieważ iPhone 6 to naprawdę udana maszyna.

No ale jednak coś się znalazło skoro sam się skusiłem prawda? No chyba, że to już moje skrzywienie do chęci posiadania nowych urządzeń zrobiła swoje……no ale do rzeczy !

Nagrywanie w standardzie 4K – Jakoś mnie nie porwało.
2GB pamięci RAM – Albo tego nie dostrzegam, albo iP 6 radził sobie na tyle dobrze na iOS 9 z 1GB, że jest mi to bez różnicy.
Ekran 3D Touch – Jest to już mocny argument, dla tych którzy doznali tego efektu na swoich Apple’owych zegarkach bądź gładziku w nowych MacBook’ach, ale ktoś kto tego nie odczuł, to nie zrozumie jego fenomenu.
Live Photo – Ja się w tym zakochałem! Każde zdjęcie to tak naprawdę malutki wycinek naszego życia złapany w „szklanym pudełeczku” z możliwością odtworzenia kiedy tylko tego chcemy. Po prostu wciśnij mocniej zdjęcie i już.
Taptic Engine – Ten malutki „amortyzatorek” (tak go nazywam), imituje efekt wciśnięcia ekranu znanego z gładzika, przez co mamy świadomość, że wykonaliśmy dany gest na ekranie 3D Touch. Do tego wspomaga efekt wibracji w telefonie, co jest przeze mnie dużo milej odbierane w momencie gdy mam ustawiony telefon w trybie cichym z samą wibracją.
Praca na baterii – Poki co odczuwam wręcz lekki spadek wydajności względem poprzednika, ale może być to spowodowane częstszym używaniem kamery z racji posiadania malutkiego Westika. W każdym razie nie ma tragedii. Od 8 rano do 19 mi wystarcza, później i tak ląduje w stacji dokującej.
Funkcja „Hey Siri” bez potrzeby ekstra zasilania – Pomimo tego, że nadal nie ma Polskiej wersji to jest to zbawienna funkcja, choćby dlatego, że jak zasypiam a nie ustawiłem swoich budzików to mam zawsze dwie opcje: „Turn on all my alarms” albo „Wake me up at: podaj godzinę” – działa to bezbłędnie ;)

Pozdrawiam
Bartek