Skip to content

Przed zakupem używanego iPhone’a najpierw skonsultuj się z profesjonalistą ;)

Nazwa tego wpisu zabrzmiała trochę jak wałkowana w reklamach telewizyjnych, formułka na temat zażywania leków, ale taki miał być właśnie efekt, aby nikt po zakupie używanego iPhone’a nie poczuł się przypadkiem „struty”…… ;)

Ładnych parę dni temu, mój kolega z pracy zrobił specjalnie dla mnie parę fotek oraz krótki filmik ukazujący jak bardzo można utopić swoje ciężko zarobione pieniądze w coś co przypomina iPhone’a lecz niestety nim nie jest!!!

Wiem, że mnóstwo z was odwiedzających (przypadkiem bądź nie) mojego bloga zna się na sprzęcie Apple’a na tyle aby w kilka sekund wyczuć, że coś jest nie tak, jednak zdarzają się ludzie dla których nie koniecznie jest to oczywiste i właśnie dla nich jest ten wpis.

A więc jeżeli szukasz używanego iPhone’a to proszę zwróć uwagę na parę szczegółów:
  • Na tyle pudełka powinien znajdować się taki sam numer seryjny jak w ustawieniach telefonu(USTAWIENIA->OGÓLNE->TO URZĄDZENIE)
  • Przyszły użytkownik iPhone’a 4/4S można zweryfikować również numer seryjny na tacce dla karty sim. Jest on tak wygrawerowany laserowo.
  • Dla użytkowników iPhone’a 5/5C/5S oraz 6 i 6 PLUS na tyle obudowy znajduje się w dolnej części numer IMEI.

Sytuacją warunkową może być wymiana gwarancyjna telefonu(zmieniony numer seryjny oraz imei względem pudełka) jednak wtedy sprzedający powinien ukazać nam potwierdzenie wymiany telefonu poprzez autoryzowany serwis !

  • Telefon przed sprzedażą nie powinien mieć włączonej usługi Find My iPhone. Aby to sprawdzić wystarczy wpisać numer IMEI telefonu tutaj.
  • Jakość wykonania telefonu, nie powinna nawet w najmniejszym stopniu wydawać wrażenie tandetnego. Apple mocno stawia na jakość  użytych do produkcji swoich urządzeń materiałów m.in aluminium, szkło czy plastik i nie ma tu mowy o zastosowaniu jakiś półśrodków.
  • Przed zakupem poproś właściciela aby pozwolił Ci przed dokonaniem finalizacji zalogować się do jakiejkolwiek z usług Apple dostępnych z poziomu telefonu  jak np. FaceTime czy AppStore.
  • Dowód zakupu zawsze jest okej ;) Często na nim również znajduje się numer seryjny telefonu. Dobrą praktyką wykazuje się iSpot, który do każdego produktu Apple „wkleja” SN nawet do malutkiego paragonu fiskalnego.
  • Polskie salony Apple Premium Reseller mogą z łatwością to zweryfikować, często wystarczy się tylko ładnie uśmiechnąć do handlowca ;)
  • Znajdź wśród swoich znajomych użytkownika Apple’a i poproś go o pomoc przy zakupie lub napisz do mnie. W wielu przypadkach jestem w stanie pomóc Ci tego samego dnia.

Skoro tu dotarłeś to jako małe podziękowanie z mojej strony chciałem Ci ukazać jak wygląda dobrze podrobiony iPhone 6. Pamiętaj, bądź zawsze czujny. Licho nie śpi ;)

IMG_1193 IMG_1194 IMG_1195 IMG_1196

 

NADAL WYDAJE CI SIĘ, ŻE TO JEST IPHONE ? NO TO OBEJRZYJ PROSZĘ TO :)

Dodaj konto Google w AppStore ???? No chyba nie…. ;)