Skip to content

Zanim zgubisz swojego iPhone’a upewnij się, że jesteś w stanie go odzyskać.

Ten wpis ma za zadanie przygotować Cię do zabezpieczenia twojego iPhone’a na tyle abyś był w możliwie największym stanie go odzyskać.

Find my iPhone (Wymagane konto Apple iD)

  • Ustawienia -> iCloud -> Znajdź mój iPhone (Włączone). Dodatkowo po wciśnięciu tej zakładki, uruchom  „wysyłaj ostatnie położenie” aby w momencie kiedy będzie słaba bateria, telefon mógł przesłać swoją ostatnią pozycje GPS.
  • Zawsze możesz śledzić swoje urządzenie bezpośrednio ze strony www.icloud.com za pomocą konta Apple iD. Nie masz konta ? Załóż je koniecznie TUTAJ.
  • Po zagubieniu czy kradzieży, postaraj się nie wykorzystywać od razu możliwości blokady urządzenia poprzez zdalny kod blokady, o ile jesteś w stanie pozwolić Sobie na to aby ktoś miał dostęp do twoich danych. Telefon bez opcji blokady będzie ułatwieniem dla uczciwej osoby, która go odnajdzie aby go Tobie zwrócić.
  • Jeżeli jednak z jakiś przyczyn nie możesz pozwolić Sobie na swobodny dostęp do twojego urządzenia osobom trzecim, wykorzystaj opcję dostępną poprzez icloud.com, która pozwala na zablokowanie twojego urządzenia kodem blokady z możliwością połączenia tylko z podanym przez Ciebie numerem.

icloud

Karta medyczna (od iOS 8)

Aplikacja Zdrowie  – stosunkowo nowa opcja, zaprezentowana podczas premiery systemu iOS 8 oprócz tego, że zapisane w niej dane o naszym zdrowiu(alergie,choroby) czy zażywane przez z nas leki, mogą nam uratować życie, to przy okazji mogą nam dopomóc przy zagubieniu przez nas urządzenia. Wszystko dzięki opcji w której możemy wskazać z naszej książki telefonicznej, numery na które można się dodzwonić pomimo zablokowanego ekranu iPhone’a. Ustawicie Sobie koniecznie tę opcje.

karta medyczna

Uruchomione Siri + włączony dostęp do internetu 3G/4G/LTE

Siri jest naprawdę świetnym narzędziem. Szkoda, że nie ma (jeszcze)Polskiej wersji, ale i tak jest to bardzo fajna sprawa. Ciekawą opcją jest na przykład to, że nawet w przypadku gdy znajdziemy kogoś iPhone’a to możemy się zapytać Siri do kogo należy ten iPhone, nawet ma zablokowanym ekranie.

Wystarczy przytrzymać przycisk Home na 2-3 sek. i wypowiedzieć „Who owns this phone”. Siri powinna nam w ten sposób ukazać wszystko to, co podaliśmy jej w ustawieniach naszego kontaktu (Ustawienia->Ogólne->Siri->Moje Informację). Minusem tej opcji jest konieczny dostęp do internetu wymagany przez Siri, dlatego zalecam mieć zawsze włączony internet od operatora.

Siri

Numer IMEI + numer seryjny urządzenia

Choć Policja to dla mnie opcja najmniej skuteczna przy odnajdywaniu naszego urządzenia to  jednak warto sprawić abyśmy mieli również taką możliwość czyli:

  • Zgłoszenie zagubienia/kradzieży urządzenia z uwzględnieniem jego unikalnych numerów imei oraz numeru seryjnego.
  • Ogłaszanie w internecie na różnego rodzaju portalów tych danych m.in Facebook,tweeter,gumtree/inne lokalne miejsce z drobnymi ogłoszeniami. Jest jeszcze wykop.pl, ale tam jest bardzo ciężko się przedostać z tego typu sprawą, choć jak to mówią „tonący brzytwy się chwyta”.
  • Baza skradzionego sprzętu(raczej Apple) na Maclife.pl – http://www.maclife.pl/pl/uslugi/sprzet-skradziony