Skip to content

Tworzę aplikację iOS z kursem od Educativo.pl [iOS dla zaawansowanych]

Ten wpis można potraktować jako kontynuację mojego wcześniejszego artykułu na temat nauki programowania, dzięki kursom wideo z platformy educativo.pl + parę przydatnych informacji w jaki sposób radzę sobie przy moim własnym projekcie aplikacji dla iOS.

Dlaczego właśnie kursy Educativo, co z nimi otrzymujemy ?

  • Są przede wszystkim po Polsku, co jest niewątpliwą zaletą na tle innych dostępnych w sieci.
  • Są zrozumiałe nawet dla kompletnego laika, takiego jak ja :)
  • Za niewygórowaną kwotę, możemy z nich korzystać do woli przez cały rok.
  • Kursy można pobrać na komputer i korzystać z nich offline.
  • Slajdy z kursu do pobrania w wersji PDF jako miła lektura dla głodnych wiedzy.

Nie wiem kto był odpowiedzialny za zaprojektowanie kursów z nauki programowania iOS dla Educativo, ale bardzo fajnie im to wyszło z uwagi na to, że zostały one podzielone na dwie grupy:

  1.  „iOS od podstaw”
  2. „iOS dla zaawansowanych”

Pierwszą grupę „iOS od podstaw” zalecam wszystkim, którzy zaczynają totalnie od samego początku, czyli dokładnie tak jak ja zaczynałem swoją przygodę w Styczniu tego roku oraz tym, którzy mają już powiedzmy, że podstawowe pojęcie ale nie czują się jeszcze pewnie w zakamarkach Xcode. Z tego kursu dowiecie się naprawdę wiele ciekawych informacji, które nie w sposób wyczytać z książki podczas nauki programowania oraz już po kilku lekcjach będziecie w stanie w miarę swobodnie poruszać się pomiędzy oknami.

Za 129 PLN otrzymujecie 10h 49min – czystej wiedzy z podstaw programowania.


Jest takie powiedzenie, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, tak samo jest z nauką programowania pod iOS, i to właśnie dla tych osób powstał kolejny materiał od Educativo w postaci kursu „iOS dla zaawansowanych”. W tych kursie mamy już za zadanie stworzyć trzy aplikacje, które w świetny sposób ukazują nam możliwości tworzenia jakie drzemią w Xcode oraz jak wiele rzeczy możemy zaimplementować w swoich własnych projektach. Każda z nich wnosi konkretne zastosowanie dostępnych obiektów, które stanowią elementy interfejsu aplikacji. W jednej z nich będziemy mieli za zadanie stworzyć menedżera zdjęć do zarządzania zdjęciami w chmurze przy projektowaniu interfejsu użytkownika w storyboard, natomiast w innej poznamy możliwości akcelerometru do sterowania statkiem poprzez pochylanie urządzenia.

Za 149 PLN otrzymujecie 6h 7min – solidnej dawki wiedzy o programowaniu na podstawie 3 osobnych aplikacji.


Dla przykładu moje małe wypociny, które staram się przekładać na interfejs swojej aplikacji. Chętnie ukazałbym trochę więcej ale sami wiecie….tajemnica ;) ! ! !

Zrzut ekranu 2015-03-20 o 22.58.52

 Co jeszcze wykorzystuję przy projektowaniu swojej aplikacji ? 

Programy:
  • Logoist 2  – Program do tworzenia logo oraz drobnych grafik do interfejsu.
  • Prepo – Świetna drobna aplikacja do tworzenia odpowiednich wymiarów grafik pod różne wersje urządzeń z iOS. Oszczędza mnóstwo czasu !
  • Photoshop CC / Sketch 3 – dla grafik w formacie PSD, najczęściej zawierających wiele warstw(niestety pixelmator przy dużej ilości warst wysiada)
Strony WWW: