Skip to content

Nie dotykaj swojego iPhone’a ! Może Cię zabić !

No po prostu witki opadają…..jak lubiłem przeglądać  artukuły na stronie Chip.pl, tak po dzisiejszym dniu wymiękłem, ale do sedna….

Przed chwilą znajomy podrzucił link do makabrycznie słabego artykułu(choć przykrego) na omawianej stronie, o jakże pięknej i wymownej treści „Kobieta została zabita przez iPhone’a”

 – Jest dramat ? Jest.

– Jest wzrost przeglądających ? Niestety zapewne jest. 

– Profit ??? Pewnie hajs się zgadza.

A teraz gwoli wyjaśnienia dlaczego tak bardzo się zbulwersowałem. Mianowicie w owym artykule jest opisana historia Rosyjskiej 24-Latki, która podczas brania kąpieli miała podłączonego iPhone’a do ładowarki, czyli najzwyczajniej do prądu. Niestety podczas tejże kąpieli telefon wpadł do wanny, w której ta dziewczyna przebywała i została śmiertelnie porażona prądem, nie iPhone’em. Tyle w tym temacie.

Ale Pan Tomasz Kulas(autor artykułu) wie swoje:

„24-letnia Evgenia Sviridenko brała kąpiel, a równocześnie sprawdzała na swoim smartfonie powiadomienia z profilu w jednym z portali społecznościowych. I nie ma tym nic złego, bo chyba spora liczba ludzi korzysta z telefonów w wannie, co zresztą dość często prowadzi do ich uszkodzenia. Problem polegał na tym, że pani Sviridenko równocześnie ładowała swojego iPhone’a – i to wykorzystując jakąś nieoryginalną ładowarkę. Kiedy telefon wyślizgnął jej się z dłoni i wpadł do wanny, doszło do porażenia prądem, które spowodowało jej śmierć” – Tomasz Kulas

Ale autorowi tego artykułu, nie wystarczyło sensacji, że „to iPhone zabił kobietę”, więc rozwinął myśl i stwierdził, że była przecież użyta nieoryginalna ładowarka – no brak mi słów Panie Tomaszu. Jakie to ma znaczenie w kwestii wody w połączeniu z prądem ?

Przy okazji na temat tego artykułu nie rozpisuje się nikt poważny w świecie Apple, a po wpisaniu frazy „Evgenia Sviridenko” rozpisują się jedynie zagraniczne brukowce pokroju „fuckt.pl”, choć już nawet one potrafiły zaznaczyć w nazwie artykułu, że dziewczyna zmarła poprzez upuszczenie do wanny iPhone’a podczas ładowania.

Ps. Nazwa tego wpisu ma tylko i wyłącznie pokazać, jak bardzo tanie są tego typu motywy na zwiększenie popularności danego artykułu.

źródło: CHIP , GOOGLE