Skip to content

[Aktualizacja] Sygic dla iOS (v14.6) – 5 ciekawych nowości nawigacji dla iOS

Nowa aktualizacja dla nawigacji Sygic wnosi parę ciekawych nowości. Oprócz najbardziej istotnych aktualizacji pokrycia dróg, developerzy wprowadzili parę elementów poprawiających integrację z nowymi urządzeniami oraz świetnymi dodatkami ze sfery „lifestyle”.

Na początku dodam, że do 29 Grudnia trwa świąteczna promocja, dzięki której możecie zakupić pełnoprawną nawigację na całą Europę z dożywotnią możliwością aktualizacji map(TomTom®) za jedyne 24.99€  [LINK]
 
Dla osób niezorientowanych czym jest Sygic, proponuję udać się na stronę producenta www.sygic.com (wymagany j.angielski) lub do mojego starszego artykułu opisującego m.in aplikację Sygic (tutaj)
 

5 nowości dla map Sygic 14.6 (iOS)

  • Najnowsze mapy

Firma Sygic wykorzystuje mapy firmy TomTom®, tak więc możemy być pewni bardzo wysokiego poziomu dokładności wszelakich dróg. Biorąc pod uwagę, że zbliżają się święta i wiele z was pewnie będzie wybierać się w dłuższą podróż poza swoje miasto, taka aktualizacja na pewno wszystkim wyjdzie na dobre. Mam nadzieje….
 
Akurat sam wyjeżdżam w tym roku do Austrii na święta i bardzo bym sobie życzył aby nie zabłądzić gdzieś w Czeskich górach :) 
  • Optymalizacja dla iOS8

Przede wszystkim poprawa wyglądu oraz działania dla iPhone’a 6 / 6 Plus. Wygląd interfejsu nabrał lekko nowych kolorów oraz został przygotowany pod większy wyświetlacz. Mam też wrażenie, że podczas manewrów na skrzyżowaniach, sama nawigacja radzi sobie lepiej z płynnością odświeżania naszej aktualnej pozycji. Ma to wielkie znaczenie w momencie gdy mamy przed sobą 2-3 zakręty w różną stronę nieopodal siebie, a nie jesteśmy pewni czy „navi” już wie, gdzie aktualnie się znajdujemy. Parokrotnie w swoim życiu doświadczyłem tego, że nawigacja nie nadążała za moją aktualną pozycją i przez to nie mogłem mieć 100% pewności czy dobrze jadę.
  • Przejdź / nawiguj do zdjęcia wykonanego z iPhone’a / iPad’a.

To jest dla mnie strzał w dziesiątke !
 
 Od teraz możemy udać się w konkretne miejsce za pośrednictwem wykonanego zdjęcia iPhone’em czy iPad’em z uruchomioną opcją geo-tagowania. Wyobraźcie sobie, że wasz kumpel, brat, mama, tata, dziewczyna czy ktokolwiek inny nie jest w stanie wam wytłumaczyć jak do niej dojechać, a ma możliwość zrobienia zdjęcia, to dzięki temu możecie wskazać to zdjęcie w aplikacji Sygic, a ona już sama pokaże wam lokalizację oraz co najważniejsze dojazd do tego miejsca !  Myślę, że wielu mężczyzn zakupi w te święta swoim żonom iPhone’y oraz mapy Sygic z tej okazji :))))
  • BlackBox [nagrywanie zdarzeń na drodze]  w wysokiej jakości.

Filmy ukazujące wypadki na drogach nagrane z kokpitu samochodu to już chyba nic nowego dla nas, jednak liczba ludzi nagrywających takie zdarzenia w Polsce jest z moich obserwacji wciąż mała. Wideo-rejestratory Full HD(inne nie mają sensu) do montażu w aucie są wciąż drogie, poza tym wizja kolejnego urządzenia z dodatkowym kabelkiem w samochodzie mnie odstrasza na tyle, że od samego początku uciekałem do opcji nagrywania video z iPhone’a. Od niedawna Sygic wprowadził odpłatnie (9,99€ – zakup w aplikacji) taką usługę wbudowaną w nawigację a z dzisiejszą aktualizacją poprawił jakość nagrywania to tajemniczej „wysokiej jakości”. Jak tylko znajdę informację na ten temat to zrobię małą aktualizacje wpisu. 
  • Miejsce Pracy

Funkcja według mnie najmniej istotna, lecz nie da się powiedzieć, że nie przydatna. Chodzi w niej przede wszystkim o to, aby Sygic mogło za jednym klikniecie wybrać wcześniej przez nas sprecyzowaną lokalizację. W zasadzie jest to powielenie funkcji „Ulubione” z bardziej priorytetowym dostępem z poziomu nawigacji. Przyda się pewnie wszystkim przedstawicielom handlowym, którzy dużo podróżują.