Skip to content

Apple, co tu się dzieje ?

Nie było mnie na blogu 16 dni i mam takie zaległości, że szkoda gadać…

W ciągu kilku dni wydarzyło się na prawdę wiele w świecie Apple. Chciałbym to pozbierać w jeden skromny wpis dla wszystkich tych, którzy przespali ostatnie 2 tygodnie i z lekką ironią opowiedzieć co o tym wszystkim myślę JA !

1) 19 Września – premiera iPhone 6 w pierwszych krajach w tym w Niemczech oraz Wielkiej Brytanii.
Do Drezna, wybrało się 4 moich znajomych z czego tylko jeden wrócił z 2 sztukami telefonu. Sam też miałem się wybierać w celu zakupu jednej sztuki dla siebie oraz z czystej ciekawości jak to jest czekać całą noc z tymi wszystkimi ludźmi. Poza tym swoją obecność ogłosili chociażby chłopaki z iMagazine.pl oraz makoweabc.pl i nietypowo rzecznik prasowy sieci PLAY – Marcin Gruszka. Fajnie było by ich kiedyś spotkać z racji, że śledzę dość mocno ich poczynania na Polskiej scenie blogowej. Nie pojechałem tam jednak z jednego powodu. Na dwa dni przed moim wyjazdem zaczęły się mocno spekulacje na temat Polskiej daty premiery wypadającej ponoć na 3-go Października i najzwyczajniej w świecie wygrało ekonomiczne podejście do tematu. 
2) iOS 8  – Nowy system = nowe problemy.
System iOS8  w wersji beta, który posiadałem od samego początku posiadał tak wiele licznych błędów, że osobiście zdążyłem się przyzwyczaić, że w iPhone który posiada już finalną wersje iOS może mi coś nie działać(sic!). Pomimo tego ludzie, którzy w pierwsze dni odwiedzili mnie w mojej pracy dali mi do zrozumienia, że jednak dla nich nie jest to codzienność i po przesiadce z iOS 7 mają pewne problemy. Przypomnę tylko, że jak pojawił się iOS 7 to było dokładnie to samo.
Ja wychodzę z założenia, że nie da się dopilnować aby system był w 110% idealny w dniu premiery zważywszy na mnogość dostępnych funkcji w systemie.
 
Tak więc Calm down and wait for update :)  
 
PS. wersja 8.0.2 (8.0.1 ledwo co wyszła i okazała się lekką wpadką) poprawia już wiele początkowych problemów.
3) #Bendgate -HIT, Amerykańscy naukowcy odkryli podstawowe prawa fizyki  ! 
Moje pierwsze skojarzenie to afera Rywina, gdyż od wtedy pamiętam hasło  „afera#rywingate”
 
W internecie pojawiły się na potęge informację, że nowy iPhone 6 wygina się od noszenia w spodniach. Powiem tak, jak ktoś ma zad wielkości 3-drzwiowej szafy komandor to i wygnie Nokie 3310, która ponoć jest niezniszczalna. Telefon im bardziej szczupły zawsze będzie bardziej narażony na czynniki zewnętrzne w tym na siadanie na nim. Dla przykładu iPod Touch 5 generacji, jest  podobnej grubości co iPhone 6 i jakoś nikt na siłę nie próbował go wyginać aby udowodnić ludziom, że się da. No bo po co ???? 
Poza tym przy sprzedaży na poziomie 10 milionów sztuk (w jeden weekend) wygięło się 9 telefonów……
 
9 sztuk z 10 000 000 – świat opanował strach przed zakupem nowego iPhone’a !
 
Ps. 9 grubych Amerykanów to i tak super niski odsetek według mnie  :) 
4) Na koniec mały deserek. 

Podczas reportażu w dniu premiery nowego iPhone 6, pierwszy szczęśliwiec na świecie podczas wypakowywania swojego iPhone’a chyba postanowił, że zostanie pierwszym crash testerem i upuścił go na ziemie…. :) Wszystko w tym filmiku.

Miłego dnia !