Skip to content

Aygo – Przełomowy maluch Toyoty.

„Zmieniaj kolory nadwozia i wnętrza. Baw się detalami – zbuduj swój własny, niepowtarzalny i stylowy egzemplarz. ”  – tak Toyota reklamuje nowy model AYGO.

Dzisiejszy wpis będzie dość nietypowy, jednak znajdzie się mały wątek powiązany z Apple.

We Wrocławskim salonie Toyota znalazłem się czysto służbowo, z racji premiery ich najmniejszego modelu w ofercie, który stał się „Apple friendly”.
 
Wsiadając do środka samochodu pierwszą rzeczą, która rzuca nam się w oczy jest 7-calowy dotykowy ekran. Z jego pomocą zarządzamy całym systemem multimedialnym ale także możemy sprawdzić to co ukazuje nam najczęściej komputer pokładowy, czyli średnie spalanie, przejechany dystans etc. 
środek
Kokpit – Toyota Aygo
 
Do tej pory segment tego typu aut, raczej nie posiadał takich udogodnień jak muzyka via bluetooth, połączenia głosowe,  konwersacje SMS czy kamera cofania. Tutaj to wszystko jest i działa sprawnie. 
srodek 2
 
No dobrze, ale co ma z tym wspólnego Apple ? Po części trochę ma.
 
Niedługo Apple wprowadzi autorski system CarPlay dla topowych marek samochodowych w tym również dla Toyoty, który będzie dopełnieniem tego co właśnie oferują aktualne systemy multimedialne.
 
Apple wkracza na totalnie nowy rynek i jak zwykle „robi wszystko po swojemu.” 
 
Niedługo, bez problemu zapytamy Siri (prawdopodobnie po Polsku) o wskazanie najszybszej drogi do ulubionej restauracji,sprawdzimy pogodę na przyszły dzień czy wyślemy wiadomość bez konieczności użycia rąk.
Na ostatnich targach w Genewie, można było taki system wypróbować na przykładzie Ferrari  FF – Link.
 
 
Świetnym ruchem ze strony Apple, będzie także możliwość wykorzystania różnych aplikacji znanych z iOS, które zostaną przygotowane do użycia pod kątem samochodu.
Już teraz wiadomo, że Apple wprowadzi  wsparcie dla Spotify oraz Beats Music. 
 
 
A ponoć Apple przestaje zaskakiwać :) 
 
 
PS. Wracając jeszcze do nowej Toyoty Aygo, jest to pierwszy samochód jaki widziałem gdzie można sobie wymienić dach na inny kolor :))